Kontaktinių lęšių priežiūros instrukcijos

 

Patarimai, kaip prižiūrėti akinius

          Akinių naudojimo instrukcija

 • Akinius nusiimti ir užsidėti reikėtų laikant abiem rankom už akinių rėmelių. Nepamirškite pastoviai patikrinti, ar taisyklinga akinių forma ir nešiojimo padėtis.
 • Akinius reikėtų laikyti specialiuose kietuose dėkluose, įdėjus lęšiais žemyn. O juos nusiėmus dėti lęšiais į viršų taip, kad jų paviršiaus neliestų jokie daiktai.
 • Neužmirškite valyti akinių. Lengviausia ir taupiausia nuplauti akinius po tekančiu drungnu vandeniu, truputį pamuilavus vaikišku ar kitu švelniu muilu. Šluostyti reikėtų minkštu nepūkuotu audiniu. Geriausiai būtų įsigyti specialias servetėles iš audinio su mikroskaidulomis, gerai nuvalančias akinius. Smulkios mikroskaidulos sugeria ant akinių paviršiaus susikaupusį nešvarumų sluoksnį. Tokią servetėlę galima skalbti daug kartų net skalbimo mašina, bet negalima lyginti.

 

        10 patarimų kontaktinių lęšių nešiotojams

 1. Gerai matysite tik sveikomis akimis. Laikykitės akių gydytojų nurodymų. Esant neaiškumams ar problemoms, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.
 2. Jei akis paraudo, ją peršti, skauda, pablogėjo matymas, nedelsiant išimkite kontaktinį lęšį ir kreipkitės į akių gydytoją.
 3. Nakčiai kontaktinius lęšius geriau išimkite (nebent kitaip patarė gydytojas).
 4. Keiskite kontaktinius lęšius ir lankykitės pas akių gydytoją taip dažnai, kaip buvo rekomenduota. Nešiojant kontaktinius lęšius ilgiau nei rekomenduojama, galima sulaukti komplikacijų.
 5. Pakeiskite kontaktinius lęšius naujais, jei atsirado apnašų, pažeistas jų kraštas ar paviršius.
 6. Kontaktiniams lęšiams prižiūrėti rinkitės tik akių gydytojo ar optiko pasiūlytas priemones ir griežtai laikykitės priežiūros priemonių taikymo instrukcijų.
 7. Neplaukite kontaktinių lęšių cheminiais tirpalais, naudojamais buityje. Nedrėkinkite kontaktinių lęšių seilėmis – jose gausu bakterijų. Fiziologinis tirpalas kontaktinių lęšių nedezinfekuoja, o tik drėkina (tinka tik kai kuriems kontaktiniams lęšiams virinti).
 8. Nelašinkite gydomųjų akių lašų į akį, jei joje yra kontaktinis lęšis ir jei vaisto instrukcijoje neparašyta, kad tinka lašinti ant kontaktinių lęšių.
 9. Prieš įdėdami ar išimdami kontaktinius lęšius gerai nusiplaukite rankas.

Jei akyse yra kontaktiniai lęšiai, plaukų laką ar kitus aerozolius purkškite stipriai užsimerkę.